Cała gra przeprowadza się w oprawach tzw. free-to-play

Shadow Fight 2 Hack to gra w przeglądace dzięki jakiej gracz potrafi wcielić się w starożytnego wojownika, jaki musi stawić oblicza konsekwencjom swoich starych czynów. Zabawa napawa się dużą sławą. Zastosowano w niej wiele ciekawych opcji, które pozwalają cieszyć się sprawnością i atrakcyjnością gry. Rozpoczynając historię w Shadow Fight 2 Hack przynależy przebrnąć przez start, w którym pokazane są metody walki, poruszania się. Jest to swego typu szybkie szkolenie, umożliwiające poznać sposoby grania i stosowanie dostępnych opcji.
Po jakiejkolwiek płycie, na gracza oczekuje starcie z tzw. Bossem. Jest to postać, jaka jest szczególnie wytrzymała na ciosy grającego, zaś też osoba, z którą ciężej zwyciężyć bitwę wręcz.
W walce można wykorzystywać różnego typu mieszanki ciosów, które pozwolą szybciej zwalczyć wroga. Do zaproponowanych wyzwań można też używać monety oraz gemy, jakie ułatwiają przebycie planszy.
Zabawa ta wykonana jest z precyzją oraz zaangażowaniem. Grafika pozwala cieszyć wzrok i doświadczenia, zaś sam sens i możliwość zdobywania kolejnych kroków daje wiele radości oraz zadowolenia.
Aby móc wejść w świat Shadow Fight 2 Hack przynależy zapisać się na stronie gry, wpisać swój adres mailowy bądź nazwę użytkownika, wybrać ilość gemów oraz monet tudzież uruchomić opcje ochrony. Następnie należy zaczekać na ukończenie procesu tworzenia konsoli. Po zakończeniu wszelkich poziomów ewidencji i logowania można bawić się możliwościami rozrywki.
Strona, która zawiera grę stworzona jest w sposób responsywny, co zapewnia możliwość przejrzystego i ciekawego kształtowania jej na różnego rodzaju odbiornikach.