Jeszcze kilka lat temu beton kojarzyliśmy wyłącznie z wylewami, które wykonywane były przy budowaniu lokali.

Przyszłościowe pomieszczenia to raczej bardzo spokojne, jednolite kolory, delikatne wzory a także przede wszystkim naturalne materiały. Od kilku już lat rządzącym w tej dziedzinie jest niewątpliwie beton, reklamowany niemal wszędzie gdzie się da. Jeszcze paręnaście lat temu beton kojarzyliśmy wyłącznie z wylewkami, jakie wykonywane były zazwyczaj przy budowaniu domu. Nikt nie dostrzegał piękna w surowym oraz chłodnym materiale, a podwórka przed lokalami wylane tymże wyrobem, były jedynie funkcjonale. Z urokiem miały niedużo wspólnego. Obecnie jest przeciwnie.

Właściwie każdy, kto też wykańcza mieszkanie poszukuje elementów betonowych, które doskonale pasują do przeważającej ilości wnętrz. W pierwszej kolejności oraz najmocniej znane były z pewnością płyty wykonane z betonu. Na starcie umieszczane w zwykłych loftowych wnętrzach, mających charakter techniczny. Obecnie przodują też w pokojach dziennych a także pokojach w których śpimy. Sława tegoż rozwiązania jest tak istotna, że przygotowane duże płyty o różnorakiej fakturze czy odcieniu koloru odnajdziemy w zasadzie w większości sklepów posiadających w swojej ofercie wyroby budowlane. Możemy z całą pewnością skusić się o własnoręczne opracowanie tego typu płyt, co nie jest jakieś skomplikowane, natomiast wymagać będzie od nas nieco dokładności oraz głównie pomysłu. Następnym elementem, który często jest spotykany w mieszkaniach, są doniczki z betonu.

Po raz kolejny należy cofnąć się kilka lat wstecz, kiedy takowe doniczki były montowane tylko w przestrzeni miejskiej. Ogromne misy powypełniane kwiatami to obraz, jaki w wspomnieniu zachowaliśmy z starych placów różnorakich wielkich miast. Współcześnie takowe rozwiązania zagościły do naszych drzwi i chętnie umieszczamy takowe doniczki nie tylko na tarasie, niemniej jednak i w salonach. To z racji swojego oryginalnego koloru, koncepcja na bardzo ciekawy element w sypialni. W wnętrzu lokalów częstokroć występują też lampy wykonane z betonu. To kolejny element, jaki dodaje uroku i charakteru wszelkim pokojom. Lampki biurkowe czy te stojące ciężkie lampki są modą, która to prędko nie przejdzie. Prawie każdy, kto też chce posiadać takowy detal oświetleniowy w domu, bez wątpienia może nie tylko nabyć już gotowe elementy, ale wykonać je samemu.

W globalnej sieci internet wyszukamy całe mnóstwo instrukcji, jak przygotować konkretne elementy aranżacji wnętrza właśnie z betonu. Nabywając gotowe wielkie płyty, lampy czy doniczki powinniśmy liczyć się z tym, że zapłacimy za nie dość dużo. Trendy oraz olbrzymi popyt na te towary sprawiają, iż producenci dosyć odważnie podciągają swoje ceny. Wiedzą, że ich unikalny produkt sprzeda się wyjątkowo śpiesznie. Nie ma zatem obaw, iż wykonane elementy będą leżeć miesiącami na sklepowych półkach. Decydując się na dodatki z betonu, powinno się również poszukać niedużych, domowych fabryk. Z pewnością tam wyszukamy z prawdziwego zdarzenia unikaty, a nie wykonywane na skalę przemysłową dodatki. Te kupione od osoby, która, wykonuje je według swojego projektu, będą na pewno wyjątkowe. Staną się doskonałą ozdobą. Zamierzając użyć beton w lokalu, poszukajmy rozwiązań niepowtarzalnych, jakie spowodują, że nasze wnętrza będą niepowtarzalne. Pamiętajmy też, ażeby nie przegiąć z tym materiałem. Zbytnie nasycenie detali z betonu może niestety wywołać efekt inny od zamierzonego.

Więcej: lampy betonowe