Natomiast dopiero przy stosownej zabudowie…

Ogrzewanie kominkowe to także ogrzewanie alternatywne do ogrzewania gazowego bądź centralnego. Obecnie na rynku istnieje ogrom wzorów rozmaitych kominków, a bardzo wiele sklepów stacjonarnych czy online posiada w swojej szerokiej ofercie kominki kratki czy obudowy kominkowe.
Obecne kominki są wydajne i mają nowy oraz ciekawy design, natomiast takie obudowy do kominków wykonane są z różnego typu surowca. O ile taki kominek spełnia funkcję grzewczą, kratka rolę nawiewową to zabudowa jest tylko i wyłącznie ozdobą. Natomiast dopiero przy stosownej zabudowie kominek zyskuje końcowy wygląd. Obudowanie naszego kominka musi być bezpieczne a także z tworzywa, który jest odporny na wysokie temperatury. Częstokroć  stosuje się do tego celu cegły szamotowe oraz zaprawę szamotową, i obkłada się zabudowę naszego kominka kafelkami, płytkami albo piaskowcem.
Ładnie zabudowany kominek raduje nasze oko i dodaje naszemu wnętrzu charakteru. Natomiast ogień iskrzący w kominku nie tylko daje nam ciepło ale i  sympatyczną atmosferę w naszym pomieszczeniu. W ostatnim czasie popularne są bio kominki, które ogrzewają wnętrze poprzez zalanie ich specjalnym biopaliwem. Takie kominki możemy bez kłopotu zamontować w mieszkaniach w bloku dlatego, że one nie wymagają instalacji kominowej.
Lubimy mieć w swoim domu kominek.

Zobacz więcej: piec koza