Niewykorzystane worki cementu można zwrócić do sklepu

Po kilkuletniej budowie ldomku na placu znajduje się multum rzeczy, które po jakimś czasie zaczynają przeszkadzać. Nie tylko gruz, ale odpadki w rodzaju folie, plastiki, styropian oraz pozostałości po materiałach, jak np cegły.
Niewykorzystane worki cementu, czy również gipsu istnieje możliwość oddać do sklepu, gdzie były zakupione, niemniej jednak jedynie jeżeli były adekwatnie przechowywane, a ich termin nie jest mniejszy niż 30 dni. Znaczy to, że będziemy mogli oddać worki cementu czy gipsu 1.04, jeżeli już są ważne do 1.05. Jeżeli oddamy je w późniejszym czasie to już nie zostaną odebrane.
Zamawiając kontener pamiętajmy, żeby zapytać, czego nie można w nim umieszczać. Przeważnie bywają to opony, papa i okna PVC. Oprócz tymi szczegółami jest możliwość wrzucać do nich na 100% wszystko od niewielkiego gruzu, resztek cegieł, a kończąc na rurach rynnowych, kubełkach po farbie, czy zużytych akcesoriów do malowania i pozostałych narzędzi.
Dostępnych jest wiele typów kontenerów, ale warto pokusić się za każdym razem o największy – zwykle wychodzi taniej niż 2 mniejsze. Dla przykładu kontener 7 m3 o wysokich bokach posiada wymiary 180×350 cm i jest układany na podwórku za pomocą haka umieszczonego na aucie dostawczym. Wywóz pozostałości materiałów po budowie następuje po ustalonym terminie. W wielu sytuacjach firmy kontenerowe pozostawiają kontenery na 5 dni, niemniej jednak oferują wywóz pełnego pojemnika wcześniej, jeżeli zaistnieje taka potrzeba – należy wówczas zazwyczaj przedzwonić oraz umówić.

Źródło: Kontener na gruz Legnica