Podczas procesu spalania nie roztaczają żadengo zapachu, brak jest popiołu.

Biokominki wolnostojące są świeżą odsłoną dla klasycznych kominków. Paliwo dla kominków ekologicznych stanowi paliwo ekologiczne – ciało ciekłe przygotowane na bazie etanolu. Kominki ekologiczne nie działają negatywnie na naturalne środowisko. W trakcie procesu spalania nie roztaczają żadengo zapachu, brak jest popiołu. Do doboru mamy dużo innowacyjnych modeli biokominków. Kominek ekologiczny może mieć w swoim mieszkaniu właściwie każdy bez przymusu posiadania kominowego ciągu, po prostu instalujesz i jest. Służą one za wyrafinowaną dekorację naszego lokalu mieszkalnego, dobrze prezentują się w każdym wnętrzu. Kominki ekologiczne sprawdzają się zarówno w środku jak i na zewnątrz (można je zamontować w altanie). Można go wykorzystać sezonowo albo przez cały rok wszystko zależy wyłącznie od naszej kreatywności. Stanowią one punktowe źródło ciepła.

 

Kominkowe wkłady, z uwagi na materiał, z jakiego są przygotowane możemy rozdzielić na żeliwne i stalowe. Ich cały montaż wiąże się z bezdyskusyjnym posiadaniem tak zwanego wylotu spalin. Zaopatrzone są w szkło odporne na wysokie temperatury. Nie będziemy mogli ich zamontować w dowolnym miejscu. Możemy zakupić wkłady kominkowe z tzw. płaszczem wodnym, które umożliwiają ocieplenie całego domu przy wykorzystaniu instalacji ogrzewania centralnego. Paliwo do spalania stanowi pellet albo drewno zależnie od typu wybranego kominka.

 

Wolnostojące piece wykonane są tożsamo jak wkłady kominowe ze stali lub żeliwa i zaopatrzone są w szkoło odporne na wysokie temperatury. Od zwyczajnych kominkowych wkładów odróżnia je to iż obrobione są cegłami żaroodpornymi, a paliwem przykładowo może być drewno, pellet albo węgiel.

Zobacz: wkłady kominkowe