Ta, którą posiadaliśmy aktualnie, nie grała swojej funkcji.

Po kilkunastu latach użytkowania własnego apartamentu zadecydowaliśmy się na głębokie wykonanie w nim przebudowy. W tymże kierunku nabyliśmy jakiekolwiek nieodzowne materiały budowlane, które mieliśmy użyć do przebudowy. Wśród nich były gipsy i gładzie wapienne. Dodatkowo zamierzaliśmy położyć w całym domu nową klimatyzację. Owa, którą posiadaliśmy obecnie, nie odgrywała swojej funkcji. Zdarzało się, iż w poszczególnych pomieszczeniach w domu, na ścianach uwidaczniała się pleśń. W tym kierunku zakupiliśmy wszelkie niezbędne elementy wentylacji.

Całość została nakreślona pod sufitami, które potem pozostały podwieszone na profilach stalowych. W pokojach położyliśmy klimatyzatory kanałowe. W swoich dwóch ubikacjach położyliśmy wiatraki łazienkowe z licznikiem.

Jedyny z specjalistów poradził nam, że idealnie dopełnią one swoją funkcję w tychże lokum i będą nam sprawować przez lata. W kuchni, w kilku polach umieściliśmy dwa wywietrzniki z kurkiem zwrotnym. Wszystkie kupione poprzez nas zawory były skonstruowane z wysokiej wartości materiałów. Cała klimatyzacja po zrealizowaniu idealnie wykonywała własną misję. Gdy nadwieszone pozostały aktualnie wszelkie stropy, mogliśmy dołączyć do innych prac remontowych. Na ściany została zamontowana gładź wapienna, jaka jest znacznie wytrzymalsza na wilgotność. Ściany również posmarowaliśmy specjalną farbą niewrażliwą na pleśnie i wilgoć. Zastąpiliśmy także podłogi z panelowych na drewniane. W ubikacji zostały usunięte wszystkie płytki oraz na ich miejsce zostały zamontowane świeże. Wymianie zostały uległe też wszystkie witryny, umywalka oraz lustro. Trzeba było wymienić także prysznic oraz wannę. Właściwie jedyne co przetrwało ze poprzedniej ubikacji toż półka na ręczniki. Była toż wyjątkowo śliczna półka wykonana z drzewa tropikalnego, jakie było wyjątkowo wytrzymałe na wilgotność. W kuchni po włożeniu wentylacji oraz podwieszeniu stropów, przystąpiliśmy do skucia poprzednich kafelek ze ściany. Toż samo zrobiliśmy z kafelkami na podłodze.

Wymieniliśmy każde stare meble domowe. Nowoczesne meble kuchenne przygotowane były na wymiar, dzięki temu idealnie przystawały do strefy jadalni. Zabudowana pozostała chłodziarka tudzież zmywarka. Na suficie pozostały zamontowane halogeny, które stale rozjaśniały całkowitą przestrzeń kuchni.

Przebudowy nie uniknęła sypialnia, w której zastąpiona została podłoga i okleiny na ścianach. Spośród sprzętów pozostało wymienione tylko łóżko, bo rozerwała się w nim konstrukcja. Nowe łóżko, które nabyliśmy w salonie meblowym, było zbudowane z pełnego drewna modrzewiowego. Do tego obejmowało pewny szkielet z drzewa gruszkowego. Uzgodniliśmy także, iż wymieniamy poprzedni materac sprężynowy na kolejny piankowy. Do dowolnego regenerowanego wnętrza, poza kuchnią oraz łazienką, zakupiliśmy wykładziny. Wykładzina do przestrzeni łóżkowej posiadał orientalne kształty i był barwny. W salonie potrzebowaliśmy zastąpić okno, ponieważ konstrukcja okna straciła barwę, a jedna spośród szyb była pęknięta. Też posadzka kafelkowa napotykająca się w salonie musiała pozostać zastąpiona. Niektóre spośród kafelek były tak uszkodzone, iż praktycznie nie było możliwości ujrzeć na nich już obrazu. Zastąpiliśmy także wrota wejściowe, bo te, które były, były całe porysowane przez swego czworonoga.

Więcej: Uniwersalne wyłączniki czasowe