To zwykły podłużny kawałek plastiku który wymierza konkretną granicę do jakiej może rosnąć trawa.

Jeśli czytasz ten artykuł, to jest niemalże pewne iż masz ogród i dlatego chciałbyś by był on jak najbardziej elegancki oraz właściwie zagospodarowany. Spośród sporej ilości różnych wyzwań jakie czekają na Ciebie kilka z nich dotyczy Waszego trawnika. Chwasty, pojedyncze kępki, wypalone przez słońce miejsca a oprócz tego nadmierny rozrost trawy to jedne z najpopularniejszych z nich. W wpisie tym wspomnę w jaki sposób wyeliminować 1 z tych kłopotów raz a porządnie.

Jeśli więc nie chciałbyś ażeby trawa zajmowała miejsce które wyznaczone jest dla innych roślin, będziesz potrzebował obrzeża trawnikowe. Tego typu wynalazek nie jest technicznie zbyt skomplikowany. To zwykły kawałek plastiku który wymierza granicę do jakiej może rosnąć trawa. Często jest podatny, zatem bez kłopotu możesz stworzyć np łuk pomiędzy ścieżką a trawnikiem.

Jeśli zainteresował Cię ten temat i chciałbyś się pozbyć problemu nadmiernego przerastania trawy powinieneś się zaciekawić produktem jakim jest geobord. Jest to specjalne obrzeże trawnikowe jeszcze prostsze do montażu, przygotowane z zdecydowanie bardziej odporniejszego tworzywa. Tego typu obrzeże mocuje się przy pomocy kotew do podłoża. To znaczy brak potrzeby kopania specjalnych dziur. Warto wspomnieć iż obrzeże te działa na różnorakich podłożach takowych jak żwirek, kostka granitowa czy ziemia. Dostępny jest też w kilku różnych kolorach.

Jeśli zatem chcesz sobie zaoszczędzić nieustającej pracy z trawą której w ogóle nie powinno być w niektórych miejscach, powinieneś zainwestować trochę w tego typu obrzeża.

Zobacz więcej: obrzeża sklep