Musimy więc dokładnie sprawdzić zużycie opon,które nas interesują.

Właściwie każdy właściciel auta terenowego doskonale wie, że bez specjalnych opon nie będzie możliwa bardzo dobra i wygodna jazda. Opony terenowe to jednakże znaczny koszt. Kupienie 4 sztuk opon wiąże się bardzo często z kwotą sięgającą nawet tysiąc zł. Z tego powodu duża część osób decyduje się na zakup opon z drugiej ręki. Czy w rzeczywistości jest to opłacalne?

 

Opony terenowe używane z pewnością mają zarówno minusy jak i plusy. Warto zacząć od pozytywów, a takim pozytywem jest z całą pewnością niska cena za towar o stosunkowo dobrej jakości za ,który, w sklepie zapłacić musielibyśmy o wiele więcej. Części z drugiej ręki nie muszą być wszakże poniszczone bądź nietrwałe – zdarza się bowiem, że ktoś szybko chce wyzbyć się jakiś rzeczy ,z których rzadko korzystał czy też po prostu kupił je przez przypadek. Tu natomiast należy wziąć pod uwagę konieczność stosownego rozeznania się przed zakupem w historii towaru. Powinniśmy zatem dokładnie sprawdzić zużycie danych opon – nie ma sensu nabywać takiej ważnej części tylko z powodu niskiej ceny, jeśli za chwileczkę będziemy zmuszeni do ponownych zakupów. Tego rodzaju oszczędzanie jest po prostu bezsensowne.

 

Opony terenowe z drugiej ręki znaleźć można w różnych serwisach aukcyjnych typu allegro czy olx, oraz w komisach. Pamiętajmy, że przeważnie nie mamy w takiej sytuacji możliwości otrzymania gwarancji.

Źródło: Opony terenowe