Sedan jest to rodzaj nadwozia zamkniętego.

W osobówkach będziemy mogli sobie wybierać pomiędzy rozmaitymi rodzajami nadwozia. Są nimi na przykład: kombi, sedan, kabriolet, limuzyna czy hatchback. Różnią się od siebie nie tylko dizajnem ale też funkcjonalnością.
Nasza charakterystyka pozwoli Państwu rozróżnić poszczególne typy samochodów.
Sedan jest to rodzaj nadwozia zamkniętego. Nadwozie możemy podzielić na trzy bryły: przedział bagażowy, silnikowy i pasażerski.
Limuzyna jest autem niewątpliwie luksusowym. Podobnie jak marka sedan składa się z trzech takich brył. Częstokroć jest dużo większa od wspomnianego już sedana, w wyposażeniu limuzyny najczęściej jest telewizor czy również barek, a część przeznaczona dla pasażerów jest oddzielona od szofera specjalna szybą.
W samochodach hatchback bardzo charakterystyczna jest tylna klapa bagażnika, która unosi się do góry z szybą. W tego typu autach bardzo często można składać drugi rząd siedzeń co zwiększa wielkość jego bagażnika.
Model kabriolet to z pewnością nadwozie nie mające stałego dachu. Najczęściej dach w kabriolecie jest mięciutki, można go rozciągać albo zwijać. Przeważnie model kabrio występuje w dwudrzwiowej wersji.
Auto kombi ma znacząco wydłużoną tylną część nadwozia. Co daje dodatkową pojemność bagażnika samochodowego. Jest to nadwozie dwubryłowe.
Poprzez różnorodność jaką oferują nam marki samochodów, możemy dobrać rodzaj auta do swoich własnych potrzeb.

Zobacz więcej: limuzyna Wrocław