Wulkanizacja zatem to doskonały wybór.

Wraz z końcem lata oraz zbliżającą się jesienią w podświadomości kierowcy pojawia się myśl o tym, iż niebawem konieczna będzie wymiana opon. Posiadając do wymiany opony nie posiadając innego wyjścia trzeba wybrać się do specjalistycznego zakładu. Posiadając natomiast opony ,które są założone na felgach lub tzw. pełne koła, mamy do wyboru dwie opcje: wykonujemy to całkowicie sami, lub wulkanizacja.

 

Czy więc powinno się we własnym zakresie wymieniać opony?

Zmiana opon w takim zakładzie wulkanizacyjnym najczęściej trwa około 15 minut a na dodatek kosztuje mniej więcej około 20-40zł. Czy taka zabawa w wymianę na podwórku jest ogólnie rzecz biorąc warta świeczki. Z jednej strony tak, dlatego, że za sprawą takiej wymiany będziemy mogli przyjrzeć się w jakim dokładnie stanie są klocki hamulcowe i tarcze naszego własnego auta. Jeżeli rozchodzi się natomiast o czas spędzony przy tej czynności to bez fachowego sprzętu będzie nam to zajmowało cztery razy więcej.

Wulkanizacja zatem to znakomity wybór, kiedy nie posiadamy gdzie postawić samochodu, nie posiadamy czasu lub zwyczajnie nie chcemy się w to bawić.

Wymiany opon jednakże dokonać należy w odpowiednim zakładzie, dlatego, że nasze koła należy odpowiednio wyważyć, a prawdopodobnie w swoim domu nie posiadamy takich urządzeń.

Autor: opony at