Leżał od razu przy bardzo często używanej ulicy.

Wprowadziłam się z mężem do innego domu prawie miesiąc temu. Nasz nowy lokal mieszkalny był 1dnopoziomowy (na nasze szczęście ponieważ przeprowadziliśmy się z bloku i mieliśmy dość chodzenia schodami). Leżał od razu przy głównej w ogromnej liczbie przypadków uczęszczanej ulicy. Odznaczał się tym, że leżał na lekkim spadzie, co sprawiało, że nasze okna zostały w praktyce na tym samym poziomie, co chodnik, poprzez co potencjalny spacerujący mógł zajrzeć nam do pokoju.

Strasznie mnie i narzeczonego to irytowało, bo nie mieliśmy żadnej osobności oraz w każdej sytuacji się stresowaliśmy, że ktoś zagląda przez okna. Nowoczesny dom, został przez naszą firmę zakupiony bez mebli poprzez to też byliśmy zmuszeni wszytsko kupować sami a także za każdym razem było coś ważniejszego, wiec kupno czegoś co ażeby zasłoniło nasze okiennice schodziła w każdym momencie na odleglejszy plan. Tak zatem nasze szyby zostały poprzez ponad miesiąc zasłonięte kocam, byle ażeby wyłącznie ograniczyć darmowemu gapiowi teatr, jaki się grał każdego wieczora u nas w lokalu mieszkalnego. Kulminacyjny moment nadszedł, w momencie kiedy mój ukochany nakrył sąsiada, mieszkającego naprzeciwko nas na ławeczce wieczorem oraz wpatrzonego w nasze okno salonowe. Tego było już dla nas za dużo i postanowiliśmy przysłonić nasze okna w przeciągu tygodnia, a dobrze już na drugi dzień. Od razu siadłam do notebooka i zaczęłam poszukiwać jakie mam opcje a także w czym mogę dobierać. Odrzuciłam w tej samej chwili możliwość zakupu firan, ponieważ nie cieszy mnie wizja wchodzenia na drabinę zdejmowania tego, prania, a potem wieszania. Na 1-szy strzał zatem poszły rolety rzymskie, które na nieszczęście niemniej jednak wyrzuciłam, bo mi kojarzyły się trochę z firanami, a także które powinno się ażeby było otrzepywać z kurzu. Co więcej nie podobała mi się ich powierzchnia i ich wygląd po zwinięciu. Następna moja możliwość padła na żaluzje, pamiętam jednak, że w naszym rodzinnym lokalu były takie a także mamunia strasznie marudziła na nie, że się urywają oraz strasznie osadza się na nich kurz, a a dodatkowo są głośne, jak się je podciąga. Wpadł mi do głowy też zarys ze specjalnymi ozdobnymi nalepkami na szyby i powiem szczerze, że skłoniłabym się na taką możliwość gdyby nie opinie użytkowników globalnej sieci internet, na ich zagadnienie. Okazało się, że nic przez nie nie widać ze wewnątrz, więc nie widziałbym czy mi ktoś chodzi po ogródku, przy tym naklejane są permanentnie a także od promieni słonecznych blakły. No i to mnie odepchnęło. W końcu wyszukałam rozwiązanie swojego kłopotu, niby najzwyklejszy a wpadł mi na myśl na końcu, czyli najzwyklejsza roleta. Świetna w nich możliwość jest taka, że mogę wybrać dosłownie walor, jaki mi pasuje.

Na następny dzień w tej samej chwili z rana poszliśmy nabyć nasz „mur”, od wścibskich spojrzeń sąsiadów, ze stuprocentową pewnością jak się spodziewaliśmy był olbrzymi dobór, my W ostateczności wzieliśmy opcję dzień i noc, co dawało również wygodę w ciągu dnia.

Autor: moskitiery