Certyfikat zawodowych kompetencji w przewozie.

Certyfikat zawodowych kompetencji w przewozie to certyfikat, który potwierdza posiadanie odpowiedniej wiedzy a dodatkowo kwalifikacji do założenia swojej firmy zajmującej się transportem. Wg. ustawy, licencję zawodowych kompetencji w transporcie będą mogły uzyskać osoby, które wykażą się wiedzą i kwalifikacjami do wykonywania firmy w transporcie drogowym.

Kluczowe gałęzie wiedzy które obejmuje certyfikat kompetencji zawodowych w przewozie to: prawo cywilne, handlowe i socjalne, kwestie zarządzania pieniędzmi działalności gospodarczej. Jednostki które będą mogły być zwolnione z egzaminu pisemnego, muszą obowiązkowo posiadać certyfikat drugiego stopnia, których program obejmuje pełen zakres zagadnień. Przedsiębiorca który posiada swoją własną działalność gospodarczą zajmującą się przewozem towarów niebezpiecznych, musi obowiązkowo pamiętać o zatrudnianiu osoby, która ma certyfikat doradcy adr. Celem takiej osoby, jest dopilnowanie prawidłowości transportu produktów niebezpiecznych, pomoc merytoryczna, należyte przygotowywanie sprawozdań, w momencie gdy dojdzie do wypadku.

Tego typu kurs jest kursem niewątpliwie tymczasowym zatem należy stale pamiętać, że musimy go odnawiać co pięć lat. W spółkach, które trudnią się transportem, pakowaniem produktów niebezpiecznych, w których pojazd oznakowany jest pomarańczowymi tabliczkami ADR taki fachowiec jest absolutnie potrzebny. Przyjęcie osoby godnej zaufania, która posiada skończony właśnie ten kurs stanowi niewielką barierę, w spółce która pragnie się rozwijać w tej branży.

Więcej: certyfikat kompetencji zawodowych