Jak wiadomo masa osób na całym świecie, posiada własne konta na Facebooku, Tweetterze.

Social media pełnią dzisiaj dużą rolę w reklamowaniu przedsiębiorstw. Jak wiadomo masa ludzi na całym świecie, posiada własne profile na Instagramie, Snapchacie. W związku z czym każdego dnia docierają do nich różnego rodzaju dane o nowo powstałych markach, które prócz telewizji, szeroko reklamują się w internecie, czyli w mediach społecznościowych. Skoncentrujmy się może więc na Facebooku.

Jeżeli jesteśmy właścicielami korporacji i chcielibyśmy zareklamować ją właśnie w tym miejscu, musimy nie zapominać o stworzeniu strony, zwanej fanpagem. Na czym zatem opiera się prowadzenie tego typu strony? Otóż strona ta, prowadzona jest przede wszystkim w celu stałego połączenia z klientami, czyli tak zwanymi obserwującymi. Chodzi głównie o to, żeby każdego dnia mieć styczność z nimi i zachęcać do dyskusji, przez co wpłynie to na poszerzenie wyświetleń naszych postów, a zatem, będziemy mieli możliwość dotarcia do szerszego grona użytkowników, którzy mogliby w późniejszym czasie stać się naszymi klientami. Jak więc zwiększa się wyżej nadmienione statystyki? A więc np., jeżeli posiadacie spółkę, która zajmuje się handlem butów, możecie przykładowo zamieścić na fanpageu zdjęcie 2-ch różnorakich par bucików i zadać pytanie „Które podobają Wam się bardziej?”

Wówczas osoby, które obserwują nasz fanpage, będą pod postem odpowiadać na pytanie, poprzez co koledzy tych ludzi, dojrzą to na ich tablicy na Facebooku, a zatem, do nich także będzie trafiać informacja o naszym fanpage’u. Co ważne, jeśli postawimy na kierowanie fanpage korporacji, koniecznie musimy mieć na uwadze, że jego kierowanie wymagać będzie od nas przede wszystkim systematyczności. Warto pamiętać o tym, iż podstawą powodzenia, jest dążność do nieustającego komunikowania się z fanami naszej witryny, tak ażeby nie dać im o sobie zapomnieć. Istotną kwestią, jeżeli rozchodzi się o kierowanie Facebooka, jest skłanianie do interakcji naszych kontrahentów nie tylko pod kątem dyskutowania o rzeczach, które mamy w swojej ofercie, ale też na przykład możemy wrzucić odnośnik do jakiejś piosenki i życzyć wszystkim przyjemnego dnia, lub przykładowo udostępnić zdjęcie morza i nakłonić obserwujących, by oznaczali pod zdjęciem osobę, którą chcieliby zabrać w takie miejsce.

Oczywiście oprócz bezpłatnych form powiększania zasięgów oraz trafiania do różnych użytkowników, posiadacze Facebooka ułatwiają nam reklamowanie naszej strony www odpłatnie. Wystarczy, że właściwie dobierzemy parametry naszej promocji, oraz jej targetową grupę i może być tak, iż dotrzemy do grupy osób które będą bardzo zaciekawione naszymi towarami. Musimy pamiętać o tym, iż wszystko co się robi, wymaga przede wszystkim systematyczności. Facebook, to witryna która daje nam faktycznie mnóstwo możliwości, w związku z czym należy zgłębić wiedzę w tym temacie i zyskiwać z jej pomocą nowych kontrahentów.

Zobacz więcej: prowadzenie fanpage