Jak zadbać o swoje zęby codziennie?

Zdrowe, białe zęby były definicją urody i zdrowia od dawna. Dawniej mogli się nimi pochwalić nieliczni. Co więcej znana z oszałamiającego wyglądu cesarzowa Sisi wstydziła się własnego, jak mówią niezbyt urokliwego, uzębienia. Na szczęście dzisiejsza stomatologia zapewnia szansę na wspaniałe uzębienie praktycznie wszystkim…
Jak zadbać o swoje uzębienie codziennie?
Dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak ważny jest zdrowy i właściwy sposób odżywiania się. Musimy dopilnować tego, aby dostarczyć do naszego organizmu właściwą ilość wapnia. Niestety najświeższe badania dowodzą, że Polacy spożywają każdego dnia stanowczo zbyt mało wapnia wraz z jedzeniem, dlatego niezbędne jest przyjmowanie należytych suplementów diety.
Często posiadamy też nieodpowiednie sposoby na pielęgnację…  Co więcej małe dzieci dobrze wiedzą, iż ząbki powinno się szczotkować systematycznie. Każde zaniedbania w tejże dziedzinie prowadzą do niezwykle poważnych kłopotów z zębami oraz buzią.
Zawodowcy rekomendują szczotkowanie zębów 3 razy na dzień. Po głównych posiłkach, to znaczy po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Jednak nie powinno się szczotkować zębów bezpośrednio po jedzeniu.
Szczotkując zęby od razu po posiłku możemy sobie ogromnie zaszkodzić, zetrzeć szkliwo, które w następstwie działania kwasów wydzielających się podczas jedzenia robi się miększe. Najkorzystniej zaczekać od 30 minut do godziny. Przez to kwasy w ustach zostaną zneutralizowane, natomiast zęby będą miały czas na ponowną mineralizację.
Bardzo znaczący jest również dobór właściwej szczoteczki do zębów.  Nie powinna być ona za bardzo twarda. Zęby szczotkujmy delikatnymi, kolistymi ruchami. Przez to precyzyjnie wyczyścimy zęby, a w dodatku nie uszkodzimy dziąseł. Po każdym posiłku używajmy dentystycznej nici. Dzięki temu pozbędziemy się resztek jedzenia, które pozostają w przestrzeniach między zębami.
Leczenie oraz kontrola
Wielce ważne są także okresowe wizyty u dentysty. Zjawiajmy się tam choć raz na pół roku. Przez to w wypadku potrzeby, dentysta bardzo szybko będzie mógł wdrożyć stosowne leczenie zębów. A my unikniemy niechcianych problemów, np. leczenia kanałowego, które nie wydaje się być zbyt przyjemne dla pacjenta oraz niestety tanie…
Białe zęby na wyciągnięcie ręki
Dzisiejsza estetyczna stomatologia daje nam wysokie możliwości. Bezproblemowo możemy wybielić swoje zęby, lecz należy pamiętać, aby robić to metodą bezpieczną, najlepiej pod okiem profesjonalisty, a nie sposobami domowymi. Te ostatnie są w stanie bardziej nam zaszkodzić niż pomóc, np. mogą nadszarpnąć szkliwo.
Nazbyt częste wybielanie może być powodem nadwrażliwości zębów. Dlatego przed wszelkim zabiegiem warto porozmawiać z poleconym i zaufanym stomatologiem. On najkorzystniej poradzi nam, których zabiegów powinniśmy się podjąć.

Podsumowując pięknymi zębami może radować się ktokolwiek z nas. Wystarczy staranna pielęgnacja i profilaktyka.

Więcej: dentysta Gliwice