Jeśli boisz się uciążliwych chwastów to powinieneś wysypać teren żwirkiem albo korą.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jak to jest możliwe, że niektórzy mają przed domem niesamowicie piękny ogród bez wysilania się? Wszystkie krzaki cały czas są równiutko poprzycinane, przy ogrodzeniu leży kolorowy żwirek, a trawa idealnie równa i jednorodna. Ogród pełni niewątpliwie funkcję reprezentacyjną, a dobrze prowadzony zdoła oczarować naszych gości i udowodni że jesteś bogatym człowiekiem. By stworzyć tak piękne miejsce niewątpliwie musisz na to przeznaczyć pewną kwotę pieniążków, ale efekt finalny na pewno będzie tego wart. Bardzo ważne by wykorzystać wszelkie istniejące udogodnienia.

Na pewno warto kupić te rośliny które bardzo gęsto rosną, cudowne wyglądają i łatwo można je przyciąć. Jeśli boisz się różnego typu chwastów to najlepiej warto wysypać teren korą lub żwirem. Problem pojawić się może gdy chcesz postawić wyraźną granicę pomiędzy żwirem o rozmaitych barwach, albo żwirkiem i trawą. Po kilku tygodniach granica tego typu się zatrze, wyrastać będą pojedyncze kępki trawy a nasz ogród będzie zaniedbany. W takim przypadku będą mogły nam pomóc specjalnie przygotowane obrzeża trawnikowe. Są to podłużne paski z plastiku, które wyznaczają granice dla rosnącej trawy i zapobiegają mieszanie się różnokolorowych żwirków.

Jeżeli chciałbyś wykorzystać takie obrzeża w swoim planie, powinieneś się zaznajomić z specjalnymi obrzeżami geobord. Obrzeże geobord to wyrób lepszej jakości, o bardziej przemyślanej budowie. Instalacja jest prosta, nie trzeba kopać żadnych dziur. Na pewno obrzeża tego typu rozwiążą jedno z wyzwań jakie czekają na Ciebie przy wykonaniu wymarzonego ogrodu.

Zobacz więcej: geobord