Nie tylko ślub kościelny może spowodować, że ten moment będzie tak wyjątkowy.

Wiele kobiet śni o tym, żeby iść do ołtarza w białej sukni ślubnej. Niewątpliwie istnieje przekonanie, że tego typu sny mogą ziścić się wyłącznie biorąc ślub w kościele. W związku z tym, wiele zakochanych porywa się na tego typu ceremonię nie do końca w zgodzie z ich religią, niemniej jednak głównie z całą otoczką, jaka wokół takiej ceremonii jest a także która zostaje w naszej pamięci na zawsze. Jak się okazuje, przeświadczenie to jest zupełnie mylne. Nie tylko ślub w kościele może sprawić, że ten moment będzie tak specjalny. Tak samo dobrze, możemy zawrzeć ślub cywilny, który będzie także przepiękny i niezapomniany.

Warto pamiętać o tym, że cywilnego nie jesteśmy zmuszeni zawierać tylko w USC. Istnieje bowiem także możliwość odprawienia tego typu uroczystości nawet na łonie natury. Na pewno ma to własną cenę, niemniej jednak czego się nie zrobi, by celebrować najwspanialszy dzień w swoim życiu? Kolejnym zakłamaniem, jest wizja sukni na ślub cywilny.

Wielu ludzi sądzi, że taka uroczystość trwa kilka chwil i dlatego nie warto się jakoś specjalnie martwić tym, jak wyglądamy. Starczy skromna suknia a także temat załatwiony. Otóż nie pozwólmy sobie tego wmówić. Do ślubu kościelnego jak i cywilnego możemy iść ubrani tak jak chcemy i w ogóle nie ma znaczenia, jaki rodzaj ślubu wybierzemy. Jeżeli już kandydatka na żonę śni o białej kreacji, może taką sobie sprawić i wcale nikogo nie powinno to zadziwiać.

Musimy pamiętać o tym, że to nasze święto i musimy je zaplanować tak, jak pragniemy tego tylko my. Kolejne pytanie, które zjawia się przy temacie ślubu cywilnego, to jaki należy zakupić upominek na tego typu ślub? Odpowiedź tutaj brzmi tak – jeżeli młoda para, prosi nas na wesele po ślubie, to na pewno wręczamy im taki prezent, jaki wręcza się zwyczajowo z tej okazji. Jeżeli natomiast młoda para nie organizuje przyjęcia, wówczas wypada dać chociaż bukiecik kwiatów, wino albo jakiś inny drobiazg. Warto pamiętać o tym, iż cywilny nie różni się zanadto od ślubu kościelnego – w świetle prawa jest dokładnie tak samo najważniejszy jeden, jak i 2gi. Różnice są tylko w tym, iż w sytuacji jednych zaślubin składamy przysięgę przed Bogiem, a w przypadku zaślubin w urzędzie, oświadczamy przed urzędnikiem. Pamiętajmy o tym, aby typ zawieranego przez nas ślubu, był jedynie naszą własną decyzją.

Ważnym jest, żeby żyć całkowicie w zgodzie ze sobą oraz osobistymi przekonaniami. To, że nie zawieramy ślubu kościelnego, jedynie ślub cywilny, nie znaczy, iż nie mamy prawa pójść do niego w długiej kreacji ślubnej, a po ceremonii pójść na salę weselną wraz z naszymi gośćmi, by do samego rana celebrować tą cudowną chwilę w naszym życiu. Bardzo ważne jest ciepło, jakie nas połączyło, a jeżeli nie jesteśmy zdecydowani co do ślubu kościelnego, to go po prostu nie bierzmy pod przymusem. Jeżeli dojdziemy do wniosku po pewnym czasie, iż jednakże chcemy go zawrzeć, to możemy to uczynić w dowolnym momencie.

Autor: zaproszenia na ślub cywilny