To dlatego, że bitcoinów może być aż 21 milionów.

Obecnie żyjemy w czasach, w których mamy niesamowite innowacje i wynalazki. Gdyby oznajmić komuś sto lat temu, że będzie w stanie widzieć w kamerze inną osobę a także sobie z nią rozmawiać, puknąłby się w głowę. Całkiem prawdopodobne, że taki postęp technologiczny jaki współcześnie można zaobserwować, już nigdy nie będzie miał miejsca.
Świat sieci i jej rozmaitych zakamarków jest niewiarygodnie fascynujący. Taką jedną z innowacji jest z pewnością bitcoin, a więc zdecentralizowana internetowa waluta. Waluta tego typu jest nieograniczona i obecna absolutnie wszędzie tam, gdzie jest globalna sieć. Waluta tego typu umożliwia omijanie wszystkich instytucji bankowych a także rozmaitych pośredników, a więc wszelkiej prowizji oraz rozmaitych ograniczeń. Konkretyzując, tę walutę można wysłać do dowolnego miejsca na świecie.
Powinno się zwrócić uwagę na to, że przy zachowaniu podstawowych środków bezpieczeństwa, nasze bitcoiny pod żadnym pozorem nie mogą być skonfiskowane przez jakiekolwiek instytucje. Mówimy tu na przykład o komorniku, banku, a również byłemu mężowi czy żonie podczas sprawy rozwodowej.
Bardzo ciekawe jest to, iż bitcoin jest całkowicie odporny na inflację. A to przez to, że bitcoinów może powstać 21 milionów.
Należy również wspomnieć o pełnej anonimowości podczas transakcji. Adres tej waluty nie jest jawny oraz można go zmieniać wraz z każdym przelewem. A dodatkowo nie ma takiej, ażeby konto zostało zablokowane, ponieważ system ten działa w sieci 2p2, w którym nie ma oczywiście właściciela. Kończąc powinno się dodać o braku jakiejkolwiek biurokracji, co jest dodatkową zaletą. Zwyczajnie zakłada się konto i to wszystko, a nie biega się od jednego do drugiego urzędu, żeby tylko podpisać papierek.
A wszystko to powoduje, że waluta tego typu jest przyszłością i bardzo dużo osób zaczyna się tym interesować, a co za tym idzie korzystać z usług tegoż innowacyjnego systemu.

Zobacz: outbitcoin.com