Przesadzona porcja fluidu.

Odpowiednio zrobiony make up, który pięknie podkreśli urodę to bez wątpienia sztuka. Wiele kobiet niestety posiada skłonność do zdecydowanej przesady i popełniania rozmaitych błędów wpływających bardzo negatywnie na efekt finalny.
Niewątpliwie do najczęstszych błędów należy używanie zbyt ciemnego lub zbyt jasnego podkładu, który bardzo odznacza się od kolorytu naszej skóry i niestety daje karykaturalny efekt. Kolejnym popełnianym błędem jest niedokładne rozłożenie podkładu, co powoduje, że robią się straszne plamy o różnobarwnym zabarwieniu. Przesadzona dawka fluidu i pudru sprawia, iż taki makijaż niestety przypomina nienaturalną maskę. Make up może nam zniszczyć źle dobrany odcień różu do naszej urody i kolorytu cery, oraz używanie go w złych miejscach lub w za dużej dawce.
Ogromne znaczenie z pewnością ma także umiejętność wykonywania make upu oczu. Złe stosowanie tuszu do rzęs częstokroć powoduje, że nasze rzęsy są strasznie posklejane, gromadzą się na nich źle wyglądające grudki lub tusz do rzęs odbija się na powiece nim całkiem zaschnie. Bardzo częstym również błędem jest aplikowanie dużej ilości cieni do powiek. Sprawia to, że strasznie szybko zaczynają się warzyć i wygląda to nieestetycznie. Przeważnie dzieje się to w sytuacji kosmetyków o bardzo niskiej jakości.
Make up ust także przysparza niektórym dziewczynom sporo problemów. Nierównomiernie nałożona pomadka powoduje, że zarys ust wygląda na rozmyty, jednakże aplikowanie zbyt ciemnej szminki daje bardzo wulgarny efekt.

Autor: makijaż Ciechanów