Możemy go obłożyć zaokrąglonymi kamieniami.

Nie tylko roślinki zdobią ogród. Zarówno przeróżnego rodzaju akcesoria powodują, że możemy poczuć się w ogródku jak w odmiennej krainie. Np. ogrodowy kamień, który nie musi być wyłącznie dekoracją. Przeróżne typy minerału spełniają się tak gustownie, co pożytecznie. Kiedy drogi naszego ogródka po deszczach długo nie dają rady się osuszyć, wówczas taki grys, czy żwir dosyć umorzy trudności chodzenia po błocie. Możemy też efektownie odgradzać sektory ogrodu rozmaitymi typami kamienia. Na podjeździe świetnie sprawdza się kostka granitowa. Wolno ją układać w przeróżne wzory, ponieważ jej odmian jest dużo. Zróżnicowanie kolorów kostki granitowej przy dobrym ułożeniu zlikwiduje przeciętność. Wielkość indywidualnych kostek też jest przeróżna, więc można zamówić kilka odmian i dowolnie je układać. Jeśli sami nie czujemy się na siłach by w naszym ogródku wszystko pięknie się rozmieściło – pozwólmy działać pracę zawodowcom.
Jeżeli pożądamy by nasz ogródek wyglądał jak muzeum roślin albo laboratorium — możemy powierzchnię dookoła głównej rośliny obsypać kamieniami. W takim razie roślinki szkodzące będą miały przeszkodę, by wyrosnąć. Do tego zamiaru sprawdzają się otoczaki.
Kamieniami możemy także wyłożyć altanę, miejsce z wodą bądź wyodrębnić  teren ogrodu przydzielony do opalania. Jeżeli mamy w ogrodzie basen, który bywa wystawiany jedynie w okresie wakacyjnym — także możemy go obsypać zaokrąglonymi kamieniami.

 

Autr: kostka granitowa