Hosty tego typu potrafią zajmować wielkością pełne pokoje

Globalna sieć jest niezwykle rozwiniętą branżą. Na dniach tworzy się olbrzymia ilość portali, posiadających coraz większe serwery. Serwery tego typu mogą zajmować gabarytem pełne pokoje, a dosłownie budynki.

Zarządzanie serwerami jest pracą niezbędną, domagającą się adekwatnych umiejętności, dzięki temu do tego rodzaju zadań są zatrudniani fachowcy, którzy zadbają o odpowiednie działanie witryny. Wykonują oni testy kontrolne, polegające na przeprowadzeniu kontrolowanego włamania na serwer, posiadające na celu właściwą ocenę aktualnego stanu bezpieczeństwa tego hostingu szczególnie podatności na próby włamów.

Są różnorodne metody kolokwiów kontrolnych, m.in. bywa to Test weryfikujący z minimalną wiedzą (black box), Egzamin penetracyjny z pełną wiedzą (white box lub crystal box) oraz Testy weryfikacyjne grey box, które są po środku black box i white box, liczące elementy obydwu. Wszystkie te egzaminy posiadają na celu zabezpieczyć hosting przed potencjalnymi hakerami.

Weryfikacja ochrony określonej strony jest zadaniem niezmiernie odpowiedzialnym, gdyż to właśnie te zabezpieczenia chronią portal przed atakami hakerów oraz dbają o bezpieczeństwo użytkowników, m.in. pilnują, ażeby nasze własne informacje takie jak np fotografię, informacje personalne, a nawet nr kart nie wyszły i nie trafiły w niewłaściwych rękach. Osoby te dbają również o stan urządzeń jego konserwacją, wymianą czy także reperacją. Tego typu osoba powinna posiadać szeroki zakres edukacji z dziedziny technologii informacyjnej.

Zobacz: weryfikacja bezpieczeństwa