Dla niektórych osób polerowanie pojazdu to łatwa czynność.

Polerowanie to obowiązkowa czynność ,którą wykonuje się przy każdym aucie. Dla niektórych ludzi polerowanie pojazdu to bardzo prosta czynność, a dla innych trudniejsza. Potrzebna jest przede wszystkim odpowiednia maszyna i pasta. Pożądanym stanem jest takie skorygowanie lakieru, by pojazd wyglądał jak nowy.
Korekta lakieru polega przede wszystkim na wyzbyciu się jego wierzchniej a także zarazem porysowanej warstwy, tak aby doprowadzić pozostała powłokę do efektu gładkości. Jeśli rozchodzi się o lakiery wielowarstwowe to w żadnym wypadku nie można doprowadzić do całkowitego usunięcia warstwy zewnętrznej, ponieważ warstwa zewnętrzna jest powłoka ochronną. Jeżeli mamy styczność z akrylowymi lakierami to powłoka zewnętrzna to nie tylko warstwa ochronna, niemniej jednak i ozdobna.
Występuje sporo błędów w trakcie polerowania, m.in.: zostawienie hologramów, punktowe przypalenie lakieru, za głębokie spolerowanie lakieru, lub nadmiar pasty.
Żeby zacząć polerowanie należy stosownie do tego przygotować nasz samochód. Należy zabezpieczyć elementy jakich wolimy pobrudzić. Lakier naszego samochodu musi być dokładnie umyty, po umyciu trzeba też użyć glinki.
Zamiast wydawać pieniądze u specjalistów polerowanie swojego auta możemy zrobić samemu. Zaoszczędzimy kasę a także z pożytkiem wykorzystamy swój wolny czas.

Zobacz: Polerowanie samochodu Warszawa