Jeśli chcemy wybrać najwłaściwszy pellet…

Na dzień dzisiejszy niezwykle popularnym paliwem ,który służy do ogrzewania domów są biopaliwa. Wynika to z rosnącej ekologicznej świadomości społeczeństwa oraz mody na bycie „eko”. Biopaliwa pozwalają na też zoptymalizowanie cen związanych z ogrzewaniem domów. Do biopaliw można zaliczyć m.in. pellet.

W sporej ilości domach montuje się obecnie piece na pellet. Bardzo dobry pellet jest w postaci kawałków takich samych rozmiarów. Pellet produkowany jest zazwyczaj z drewna, a jeszcze dokładniej z trocin będących produktem ubocznym w wszelkich tartakach. Do produkcji pelletu stosuje się drewno iglaste jak i też drewno liściaste. Prócz tego będziemy mogli się zetknąć z pelletami produkowanymi z trawy.

Jeżeli chcemy wybrać znakomity pellet musimy pamiętać o kilku zasadniczych zasadach. Bardzo dobry pellet powinien mieć powierzchnię gładką, a zawartość pyłu w nim powinna być  niewielka. Niepokój powinna wzbudzić popękana powierzchnia a także duża zawartość pyłu. Te szczegóły źle świadczą o jakości tego biopaliwa.

Bardzo ciekawym oraz szybkim sposobem na skontrolowanie jakości pelletu (zwłaszcza dla ludzi, którzy posiadają z tym problem) jest zamoczenie go w wodzie. Dobry pellet bez wątpienia powinien zatonąć, jednakże ten gorszej jakości będzie się unosił na wodzie. Przywiązać powinniśmy uwagę do tego, jaka jest właśnie jakość pelletu. To bowiem inwestycja w nasze mieszkanie a także naszą wygodę.

Zobacz: http://dobrybrykiet.pl/warszawa/pellet/