Metoda ta używana jest z ogromnym powodzeniem.

Fumigacja to jedna z metod pozwalających na zwalczanie insektów ,które gnieżdżą się w drewnie. Polega na aplikowaniu w drewno pod wpływem ciśnienia środków chemicznych z wykorzystaniem gazu, dymu albo pary.
Metoda ta wymaga, żeby obiekt odkażany umiejscowiony był w opakowaniu szczelnym, do którego pod ciśnieniem aplikowany jest preparat chemiczny. Metodą tą można likwidować insekty w pojedynczych przedmiotach, np. meblach, ale możemy ją zastosować również do czyszczenia wszelkich pomieszczeń,  a- pod folią – całych domów.
Na mniejszą skalę, do zwalczania w wszelkich gospodarstwach komarów oraz much, stosowane są elektrofumigatory, niezbyt duże urządzenia emitujące niewielką ilość neutralnych dla istoty ludzkiej oparów.
Metoda tego typu używana jest z powodzeniem także do dezynfekcji drewnianych opakowań ,które wykorzystywane są w międzynarodowym transporcie, takich jak palety z drewna i skrzynie. Jest to wymagane, ażeby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodników..
Dzięki użyciu gazu lub także dymu, chemiczny środek z łatwością dostaje się do wnętrza drewna nawet wtedy, kiedy  jest pokryty farbą albo lakierem.
Fumigacja ujmowana jest za efektywną metodę wyzbywania się  rozmaitych szkodników drewna. Ważne jest, że nie jest ona w ogóle szkodliwa dla odkażanego materiału.

Więcej: Firma ddd Bydgoszcz