Przygotowując remont całościowy całego mieszkania, jedyną uwagę powinno się zwrócić na strop.

Remont w mieszkaniu jest czasochłonny a także nieznośny, więc zamiast samodzielnie się za to brać, zdecydowanie lepiej jest wynająć sobie do tego rzetelną ekipę renowacyjna. Robiąc remont ogólny calutkiego pokoju, kluczową uwagę należy zwrócić na strop podwieszany. W szczególności jeżeli bardzo dawno nie był on restaurowany  i posiada straszny stan. Intrygującą myślą tutaj, są obecnie sufity napinane a także podwieszane, które zdoła wykonać każda ekipa remontowa. To stropy o interesującej formie, które potrafią posiadać niezwykle różnorodny wystrój. Sufity  podwieszane umożliwiają wyrównać wielkość i kształt danego pomieszczenia i ukryć wszelkiego typu niedoskonałości, jakie z czasem pojawią się na stropie.

Strop podwieszany wykonuje się przy użyciu płyt kartonowo gipsowych, odpowiednich stelaży i haków. Tego rodzaju sufit powinien być zrobiony z dużą dokładnością. Za sprawą tego będzie się efektownie  prezentował przez długie długie lata. Sufit podwieszany czy napinany, może posiadać jakikolwiek kształt. Wcale nie powinien być zrobiony na calutkiej powierzchni sufitu. Oczywiście może zajmować jedynie niewielką jego część. Bardzo istotnym dodatkiem do tego typu stropu, jest stosowne podświetlenie. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się oświetlenie halogenowe. Możemy je położyć w różnorakich miejscach na stropie podwieszanym lub pod nim, co stworzy niezmiernie ciekawy efekt końcowy.

Koszt stworzenia tego typu stropu, jest bardzo różnoraki. Zależny jest jego rozmiarów oraz charakterystyki. Czym większy sufit, tym zdecydowanie większy wydatek, ponieważ więcej materiałów się przy tym zużyje. Warto zainwestować w tego typu strop, ponieważ wygląda on stylowo a także modnie.

Autor: http://studio-barrisol.pl/