W tymże przypadku opony powinny być czyste.

Opony są częstym przedmiotem wysyłanym za pośrednictwem kuriera. Istotne w tego typu procesie jest odpowiednie spakowanie opon do wysłania.

Standardowo opony pakuje się w karton. W tymże przypadku powinny być czyste a dodatkowo suche, w ten sposób nie pobrudzą pozostałych wysyłek. Karton, w który chcemy zapakować opony powinien być solidnie wykonany. W jednym pudle z reguły powinny być dwie lub więcej sztuk opon, które nie mogą przemieszczać się w środku pudła. Do spakowania można użyć także wypełnienia. Jeżeli mamy do czynienia z oponami nieco większymi, można spakować je pojedyńczo, każdą w zupełnie innym kartonie.

Innym sposobem na pakowanie opon jest połączenie ich po 2 sztuki i po oklejanie taśmą. Jeżeli wybierzemy ten sposób, opony także muszą być suche i czyste. Spakowane opony muszą być nieruchome, nie mogą przesuwać się podczas wysyłki. Po połączeniu opon można owinąć je w folię, tak by nie było w nich żadnego otworu. Na powierzchni płaskiej przygotowanej paczki musimy dokleić list przewozowy.

Jeśli opony posiadają felgi, powinny być wysłane w kartonie.
Takie przygotowanie naszych opon do wysyłki kurierem ułatwi wysyłkę i nie przyniesie dodatkowych kosztów związanych ze kiepskim opakowaniem produktu do wysyłki.

Zobacz: opony kurierem