Zakup takiego auta posiada oczywiście sens.

Wynajem samochodów dostawczych w dzisiejszych czasach jest bardzo korzystnym biznesem, z racji że ludzie coraz częściej sięgają po samochody dostawcze by uprościć sobie życie i funkcjonowanie.

Dostawcze samochody można wykorzystać na dużo różnych sposobów, między innymi do przewozu różnych materiałów, przeprowadzek. Ogólną tendencją dostawczych samochodów jest transport niewielkich produktów. Samochód nie może ważyć więcej aniżeli 3,5 tony. Wychodzi na to, że sam załadunek musi ważyć około 1500-1800 kg. Do kierowania autem dostawczym do 3,5 tony wystarczy prawo jazdy B, więc każdy kto ma prawo jazdy może wynająć dla siebie taki pojazd.

Kupno auta dostawczego ma oczywiście sens, lecz wówczas kiedy będzie się z niego często korzystać, bo utrzymanie samochodu jest kosztowne. Bardzo dobrym wyborem jest wynajem takiego samochodu, nie jest to wielki wydatek, płacimy od godziny albo od doby, zatem wynajmować możemy na dany czas na jaki będzie nam samochód potrzebny.

Na pewno zapyta ktoś o koszty wynajmu takiego auta? Najtańsze, ale a także najmniejsze w ofertach samochodów zaczynają się w granicach 70 pln za dobę. Im większy samochód, tym większy koszt wynajęcia. Większe samochody zaczynają się w graniach 200+ zł za dobę, niesłychanie dużo zależy od ofert jakie oferuje dane przedsiębiorstwo.

Zobacz więcej: Wynajem dostawczych