Zapewne wszyscy lubią światło słoneczne.

Z pewnością każdy lubi światło słoneczne. Ochoczo na promienie słońca wystawiamy swoją twarz z nadzieją, że się troszeczkę opalimy. Słońce jest potrzebne do życia wszystkim organizmom i za bardzo nie narzekamy kiedy daje nam się mocno we znaki. Ale zdarzają się momenty gdy próbujemy ograniczyć dawkę światła wtedy gdy jest go zdecydowanie za dużo.  Na tego typu niedogodność znakomicie sprawdzą się – żaluzje.

Rodzajów rolet jest bardzo dużo. Są to rolety dachowe, zasłony dzień noc, wolnowiszące, chowane do kaset, plisowane a także pozostałe. Montaż niektórych z tych rolet jest bezinwazyjny oraz polega przede wszystkim na przyklejeniu stelażu zasłonki wprost do ramy okna bez zastosowania wkrętów.
Żaluzje plisowane mówiąc inaczej plisy to szczególny rodzaj zasłonek. Cała roleta mocowana jest pomiędzy ramą okna a szybą, a jej plisowana tkanina pozwala na rozciąganie żaluzji a także zatrzymywanie jej w dowolnym miejscu okna. Prowadzenie takiego mechanizmu zazwyczaj odbywa się od dołu do góry.
Równie interesującymi żaluzjami są żaluzje są dachowe. Ich montaż przebiega  z użyciem odpowiednich wkrętów, bo takie żaluzje są mocowane do okien nachylonych pod kątem, zatem by dana roleta spełniała własną rolę musi być stosownie założona ażeby nie opadała.

Montażem rolet można zająć się we własnym zakresie, ponieważ nie jest to trudna czynność, niemniej jednak jeżeli zostały zakupione po raz pierwszy warto wezwać kogoś, kto już z tego typu montażem miał do czynienia.

Zobacz: plisy warszawa