Bardzo często panie pragną ulepszyć wygląd swoich brwi.

Czym jest makijaż permanentny i po co w ogóle się go stosuje? Odpowiedź na to pytanie jest łatwa. Każda dziewczyna kocha prezentować się pięknie. Techniki ozdabiania a także upiększania twarzy jak i sylwetki były bez wątpienia różne, zależnie od czasów, aktualnej mody oraz kultury, dokładnie tak samo jak również otrzymywane efekty, ale wszystko pozostaje stale kwestią gustu.

Makijaż permanentny, to inaczej makijaż stały, który polega na zaaplikowaniu pod skórę specjalnych pigmentów, wykorzystywanych głównie w okolicach oczu, ust i brwi. Rodzaj tego makijażu możemy porównywać do tatuowania. Trwałość takiego makijażu jest różna, jednakże są i takie klientki, u których makijaż permanentny utrzymuje się nawet mniej więcej cztery lata! Pozwala on cieszyć się idealnym wyglądem bez względu na sytuację.

Często dziewczyny chcą nieco poprawić wygląd i kształt swoich własnych brwi. Jeśli mamy zamiar nadać lepszy kształt naszym brwiom najlepsza jest metoda ombre, niewątpliwie jedna z najbardziej znanych technik właśnie tego makijażu, ciesząca się też niesamowicie ogromną sympatią pośród klientek. Technika ta polega na dokładniejszym i delikatniejszym blendowaniu, poprzez co nasze brwi nie są jednolite, ale niezwykle przybliżone do ich naturalnego wyglądu i kształtu.

Jeśli chcemy podkreślić własne brwi będziemy mogli zastosować także tak zwany microblading, a zatem domalowywanie włosków w miejscu brwi. Nie powoduje zagęszczania brwi, jednak także pozwala nadać im naturalny wygląd. Makijaż permanentny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które na co dzień nie posiadają czasu na przesiadywanie godzin przed lustrem malując się. To także świetne rozwiązanie, dla ludzi lubiących sporty wodne, bo taki makijaż się nie rozmywa. Dzień w dzień umożliwi zachowywać buzi piękny, zdrowy wygląd, perfekcyjnie tuszując niedoskonałości.

Zobacz: Makijaż permanentny