Peeling ten nie ma drobinek ścierających, przez co w ogóle nie grożą nam podrażnienia mechaniczne.

Od dawna możemy zauważyć większe troszczenie się o własny wygląd, szczególnie u pań. Mnóstwo zabiegów kosmetycznych możemy wykonać samemu w domu jak również w gabinecie kosmetycznym. Jednym z takich zabiegów jest peeling enzymatyczny. Należy do peelingów chemicznych i ma działanie powierzchowne. Ma na celu dokładnie oczyścić całą skórę a także pozbyć się martwego naskórka, w momencie gdy zwykły peeling do twarzy nie daje rady. Przez to, że w składzie zawiera roślinne enzymy – bromelanine (czerpana przeważnie z ananasa a także papai) i syntetyczne enzymy – keratoline, która złuszcza martwy naskórek po aplikacji peelingu, bez konieczności przeprowadzenia masażu buzi.

Enzymy charakteryzują się umiejętnością rozpuszczania białek, z czego przede wszystkim składa się naskórek martwy. Tego typu peeling posiada również enzymy, które regenerują skórę twarzy a także znacznie przyśpieszają proces powstawania następnych komórek. Przenika do skóry na około trzydzieści milimetrów, więc można robić go w domu. Stosowany, w formie maski na twarz i pozostawiając na parę bądź paręnaście minut.

Zaletą tego właśnie peelingu jest fakt, że przynosi o wiele lepsze efekty od mechanicznego peelingu a wystarczy go zaaplikować a także chwileczkę pozostawić na skórze. Peeling enzymatyczny nie zawiera drobinek ścierających, poprzez co absolutnie nie grożą nam podrażnienia mechaniczne. Tego rodzaju peeling możemy stosować do absolutnie każdego typu cery. Mogą stosować go nawet jednostki które mają cerę wrażliwą i naczyniową. Wszelkie informacje znajdujące się na stronie internetowej https://skleptiande.pl/pelingi-eznymatyczne pozwalają nam przekonać się, czy taki peeling będzie odpowiednim wyjściem dla naszego rodzaju cery.