To oczywiste, ponieważ przenigdy nie wiadomo, gdy takie umiejętności mogą nam posłużyć.

Kurs pierwszej asysty to kwestia, która winna zainteresować w zasadzie każdego człowieka. Czemu? To bezdyskusyjne, ponieważ nigdy nie mamy możliwości wiedzieć, w momencie gdy takie umiejętności będą mogły tobie posłużyć. Nie powinno się żadnemu człowiekowi jakoś super objaśniać, że życie non stop nas zaskakuje i w większości stawia w skomplikowanych okolicznościach.

Obiektywnie mówiąc, wykład pierwszej asysty winien przerobić każdy. Mało tego, takie zajęcia powinniśmy przechodzić co dowolny czas, by zwyczajnie nie zatracić wprawy. Ileż to już razy jest tak, że świeżo po tego typu kursie, czy jak ktoś woli lekcji, mamy świadomość, jak postępować z osobą, która uległa wypadkowi, a po dłuższym okresie czasu już nie wiemy. No cóż, nic zaskakującego, bo to ćwiczenie czyni mistrza.

Jeżeli coś robimy sporadycznie, to nie  robimy tego wyśmienicie. Ludziom wskazana jest praktyka. W osobistej profesji każdy z nas jest profesjonalistą, no choćby powinien być, jednak w pozostałych dziedzinach w znaczącej liczbie sytuacji bywali wyłącznie sympatykiem.

Racją jest, że oczywiste przedmioty w istnieniu można darować sobie, ale pozostałych kategorycznie nie powinniśmy bez wymówek zlekceważyć . Kurs pierwszej pomocy absolutnie powinno się zdać do tej drugiej z kolei kategorii. Im więcej osób będzie ekspertami w tym temacie, tym całkiem dobrze, ponieważ będziemy czuć się bezpieczniejsi. Prócz tego, nasilą się nasze szanse na przeżycie, gdy np doznamy wypadku.

Okazuje się, że pociechy a także nastolatkowie całkiem dobrze radzą sobie z dostarczaniem pierwszej pomocy niż ludzie w sile wieku. Czas najwyższy, żeby coś z tym spowodować. W incydentach na drogach umiera u nas niemało ludzi. Części poszkodowanym udałoby się ocaleć, gdyby tylko w dobrą porę została podjęta ich pierwsza pomoc. Takie są fakty.

Autor: kurs pierwszej pomocy toruń